מעבר לכך שתיפוף מחזק את הביטחון העצמי ומטפח את התקשורת, יש לו השפעה חיובית על המוח. בזמן הנגינה על התופים - התיאום בין הידיים, הרגליים, העיניים והאוזניים - הכל עובד ביחד, מה שמפתח את כל האזורים במוח ומגביר את יכולת הריכוז.

גיטרה היא כלי מאוד נייד, יחסית לא גדול ומבחינה חברתית יש לו מעלות רבות - דבר שתורם המון לביטחון העצמי של מי שיודע לנגן. בזמן קצר יחסית של לימוד תוכל ללוות שירים ובהדרגה לפתח את יתר המיומנויות על הכלי.

בס הוא אחד מהכלים המבוקשים ביותר בשוק המוזיקאים והלהקות. זהו הכלי שנותן את הבסיס למנגינה וגם את הקצב. אולי אתם לא תשמעו את הבס, אבל בהחלט תרגישו בחסרונו כשלא יהיה קיים.

איך מזהים בסיסט טוב? שומעים ברגע שהוא מפסיק לנגן.

הסקסופון משתלב במוזיקת המיינסטרים ומכניס לכל שיר קצב וצבע אחרים ומיוחדים. זהו אחד מכלי הנשיפה שיפתחו את היכולות המוזיקליות של התלמיד, ילמדו אותו לקרוא תווים ומקצבים, אילתור, ויחדדו את השמיעה המוזיקלית שלו.

כשתינוק בוכה הוא לא חושב על איך להפיק קול, הוא בוכה וצורח שעות ואף פעם לא מצטרד. במהלך השנים משהו משתבש, לחצים מסוגים שונים, מתחים והכל נספג בקול ומשפיע עליו ואפילו יוצר צרידות. בשיעורי פיתוח קול הקול שלכם יקבל הרבה יותר צבעים ותהיה לכם יכולת ביטוי מגוונת יותר, היציבה תשתפר, ואפילו תפתחו את השמיעה ויכולת ההקשבה שלכם.

הפסנתר הוא הכלי הרחב ביותר מבחינת מספר הצלילים, ולכן כולל בתוכו את כל הכלים ויכול לתפקד כהרכב או תזמורת.

בשונה מכלים אחרים, בזמן הנגינה בפסנתר - קריאת התווים ליד ימין ויד שמאל בו זמנית מגבירה את יכולת הריכוז ומשפרת לבלי הכר את החדות ובהירות המחשבה.

שיעור הרכב הוא מפגש חברתי שמעשיר ומפתח את התלמיד ומשפר את הנגינה שלו לבלי הכר. הנאה רבה וסיפוק רב יחווה התלמיד בנגינה עם חברים נוספים ובעמידה מול קהל על במה מקצועית.

he_ILHebrew
he_ILHebrew